Rożki muślinowe dla niemowląt – zalety

Każdy kto jest rodzicem, doskonale pamięta, jak bardzo przydatny w pierwszych dniach życia maleństwa jest rożek. To on bowiem skutecznie uspokaja, utula i pozwala dziecku dostosować się do nowych warunków otaczającego go świata. Dzięki temu, że rożki umożliwiają dosyć ciasne otulenie maleństwa, to tym samym udaje się stworzyć mu warunki, które bardzo przypominają mu środowisko, w jakim żyło przez pierwsze dziewięć miesięcy.

W brzuchu mamy było ciepło, ciasno i bezpiecznie. I właśnie podobnie jest wtedy, gdy maluszek znajduje się w rożku. Z tego powodu rożki muślinowe dla niemowląt powinny znaleźć się w pokoju każdego noworodka… Jeżeli organizujemy baby shower, to możemy podsunąć znajomym pomysł, aby w prezencie podarowali nam właśnie rożek niemowlęcy, bo będzie to z pewnością prezenty trafiony i bardzo przydatny. 

Dlaczego akurat rożek muślinowy?

W sprzedaży dostępne są rożki wykonane z różnych materiałów. W takim razie dlaczego to akurat muślina jest warta uwagi i idealnie nadaje się na rożek? Otóż rożki muślinowe dla niemowląt mają te przewagę, że są wykonane z jednej z najdelikatniejszych tkanin, a tym samym wyjątkowo przyjaznej wrażliwej skórze niemowląt. Co więcej, materiał ten nie zbiera brudu, dzięki czemu bardzo łatwo jest go utrzymać w czystości. Kolejną zaletą muślinu jest jego otwarty splot, co umożliwia tkaninie oddychanie. A to zmniejsza ryzyko przegrzania niemowlaka i zapewnia utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Reasumując taki muślinowy rożek zapewnia maluchowi długi i spokojny sen oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa. 

Rożek zapinany na rzepy czy zawiązywany? 

Sklepy z akcesoriami dla niemowląt oferują rożki muślinowe dla niemowląt zapinane na rzep, zatrzask lub wiązane. Najbardziej praktyczne są bez wątpienia rożki na rzep, ponieważ umożliwiają szybkie rozpięcie i wyciągnięcie maluszka. Przy szerokim rzepie mamy też możliwość regulacji tego, jak ciasno otulimy dziecko. W przypadku zatrzasku nie jest to już możliwe, a co więcej zapięcie wymaga poświęcenia nieco więcej czasu. Z kolei w przypadku rożków wiązanych nie ma najmniejszego problemu z regulacją, jednak dokładne obwiązanie jest czasochłonne, co przy noworodku nie jest zbyt praktyczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *