Rożki z bawełny dla niemowląt – czy są niezbędne?

Kiedy na świat przychodzi pierwsze dziecko, nasze dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Brak doświadczenia wiąże się z różnymi obawami, stresującymi sytuacjami i brakiem pewności, czy dane rzecz jest niezbędna, czy też można się bez niej obyć. I tak jest chociażby w przypadku rożka. Niejeden rodzic zachodzi w głowę, czy warto wydawać pieniądze na rożek, bo nie wie, czy w praktyce będzie on funkcjonalny i często używany?

Zatem jeśli macie podobne dylematy, to pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, jak to się sprawa ma z tymi rożkami. Otóż rożki z bawełny dla niemowląt choć mogą wyglądać niepozornie, to są bardzo przydatne, ponieważ uspokajają maluchy i pozwalają poczuć im się bezpiecznie. Dzieje się tak dlatego, że otulenie rożkiem, przypomina maleństwu warunki, jakie miało w brzuchu mamy. Bo pierwsze dni na pewno nie należą dla dziecka do najłatwiejszych. Musi się ono bowiem przyzwyczaić do nowych warunków, jakie zastało poza brzuszkiem mamy. I właśnie rożek pozwala zniwelować bodźce, jakie docierają do malucha z różnych stron, a tym samym ułatwia adaptacje. W rożku maluszkowi jest ciepło, dosyć ciasno, a dzięki temu bezpiecznie, bo przypomina mu to życie płodowe. Stąd też rożek to obowiązkowy element każdej wyprawki. Czasami, w pierwszych dniach życia noworodka, to właśnie rożek najskuteczniej uspokaja i sprawia, że maluszek przestaje płakać. 

Różne zastosowanie rożków niemowlęcych

Standardowe wymiary rożków to 75×75 cm oraz 100×100 cm. Z racji tego, że rożki są rozpinane, to możemy je używać nie tylko, jako kokonu, w który otulimy pociechę. Jak jeszcze można wykorzystać rożek? Otóż po rozłożeniu rożki z bawełny dla niemowląt mogą być wykorzystane jako kołdra do łóżeczka lub okrycie do wózka czy kosza mojżesza. Ponadto decydując się na zakup rożka, miejmy na uwadze to, że dostępne są one w wersjach uszytych z różnych materiałów, o różnych stopniu grubości. Innymi słowy lżejsze idealnie sprawdzą się latem, natomiast grubsze w porze jesienno-zimowej… Podsumowując rożek to niezbędne akcesorium młodego rodzica, które bardzo przydaje się w pierwszych dniach życia dziecka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *