Rozmiar kocyków dla dzieci

Kompletując wyprawkę, czy też po prostu szukając kocyka dla swojego malucha, możemy spotkać się z kocykami o różnych wymiarach. Jedne są mniejsze, inne większe. I niekiedy pojawia się dylemat, po jaki kocyk sięgnąć. Szczególnie jeżeli dokonujemy zakupów z myślą o nienarodzonym jeszcze dziecku.

Bo wydawać by się mogło, że dla noworodka najodpowiedniejszy będzie kocyk o najmniejszym rozmiarze, czyli np. taki którego wymiary mają 65×75 cm. I oczywiście jeżeli kupimy taki kocyk, to z pewnością będzie on w pierwszych miesiącach bardzo przydatny, ale warto też brać pod uwagę to, że maluszek szybko rośnie i wkrótce może się okazać, że kocyk trzeba wymienić na nieco większy. To wiąże się bezpośrednio z dodatkowym wydatkiem, którego tak naprawdę można w prosty sposób uniknąć. Wystarczy, że będziemy myśleli przyszłościowo i wybierzemy kocyki dla dzieci, które będą się sprawdzały przez kilka lat…

Kocyki nie tylko dla niemowląt

Wybierając kocyki dla dzieci dużą wagę przykładamy do estetyki. Ale musimy mieć świadomość tego, że choć jest ona ważna, to jednak nie najważniejsza. Bo kocyk przede wszystkim ma być funkcjonalny i praktyczny. Stąd też kompletując wyprawkę, najlepszym wyborem będą kocyki dla dzieci o wymiarach 75×100 cm. Dzięki temu taki kocyk będziemy mogli używać nawet wtedy, gdy dziecko będzie miało dwa czy trzy latka. Ponadto kocyk 75×100 cm doskonale sprawdza się, jako nakrycie do wózka czy nosidełka, bo pozwala dokładnie przykryć i otulić malucha. W przypadku większych dzieci taki kocyk możemy z powodzeniem wykorzystać w celu okrycia dziecka zaraz po kąpieli lub też przykrycia podczas oglądania bajek w chłodne wieczory… Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić w drugą stronę, bo zbyt duże kocyki, czyli większe niż 75×100 cm w przypadku noworodka nie będą najlepszym pomysłem. Konieczne będzie bowiem składanie go na pół, co na pewno nie będzie wygodne, a ponadto pojawi się ryzyko przegrzania maluszka. Dlatego z zakupem większego koca poczekajmy do momentu, aż dziecko skończy kilka lat, a na początek poprzestańmy na wymiarze 75×100 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *